Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
ACNE SCARI DÜZELTME

Sivilce ergenlik çağında en sık gözlenen cilt hastalığıdır. Sivilceler yüz cildinde izlere neden olabilir Akne izleri leke veya scar denilen pürüzlü izler şeklinde de olabilir. Özellikle yüzeyden kabarık ve çökük izler önemli derecede sorun oluşturmaktadır. Sivilce iz ve lekelerinin tedavisinde birçok yöntem denenmiştir. Sivilce izlerinde maskeler, kremler, bazı peeling tedavileri yerini son yıllarda lazerle iz tedavileri aldı.

Teknoloji ürünü ''Fraksiyonel Karbondioksit Lazer Tedavisi’’ sivilce izleri, sivilce izi tedavilerinde uzunca süredir kullanılmaktadır. Ciltteki suyu hedef alan lazer, cildin tüm katmanlarındaki suyu buharlaştırarak yüzeysel ve kabuklaşma şeklinde cildi soyarak, kalıcı sonuç elde edilmesini sağlar. Akne izleri tedavisinde de dünya çapında gelinen son nokta olarak biliniyor. Sivilce, leke gibi izlerin tedavisinde uygulanan bir doku yenileme tedavisi.  Böylece doku kendini daha hızlı yeniler. Karbondioksit (CO2) Lazer lekelerin azalmasını, sivilcelerden kalan izlerin yok olmasını, cildin daha gergin, canlı ve parlak görünmesini sağlıyor. Fraksiyonel lazer uygulandıktan sonra hasarlı cilt alanı kısmen buharlaştırılır. Buharlaşan bu dokunun yerini vücudun ürettiği yeni taze doku alır. Her seansta izler bir miktar azalır. Böylece hasarlı alanın iyileştirmesi gerçekleşir. Tedaviden sonra, cilt altında kolajen lifleri kısalıyor ve bunun sonucunda ciltte gerilme, leke ve pürüzlerde azalma görülüyor.  Ciltteki kaba ve geniş gözenekli görünüm, yaşlılık lekeleri ve yüzeysel renk bozuklukları giderilebiliyor. Kişinin günlük hayatını engelleyici bir yan etkisi yok. 

Fraksiyonel Karbondioksit Lazer uygulamasında seans probleminize göre değişiklik gösteriyor. Bu iyileşme bir ay içinde tamamlanır. Seans aralıkları 4-6 haftada bir yapılırken mevcut probleme göre 3-6 seans önerilebilir. İşlem, lokal anestezik kremler kullanılarak yapıldığı için ağrı çekilen günler söz konusu değil fakat sosyal hayatı kabuklanmalar nedeniyle 1-5 gün etkileyebilmektedir.

Uygulama sayesinde cilt çatlakları özellikle de sivilce izlerinden kurtulabilirsiniz. Ama unutulmaması gereken uygulamanın güneşin olmadığı günlerde yapılması gerektiği. Yüz güldürü sonuçlar almak istiyorsanız güneşin olduğu günlerde bu uygulamanın yaptırmamanızı tavsiye ederim

 

 Ameliyat öncesi yapılması gerekenler ve sonrasında yaşayacaklarınızı derlediğimiz kitapçığı indirmek için lütfen tıklayın.

 

   
 
 
Mesajınız


  İLETİŞİM FORMU
  Adınız
 
  E-Mail
 
  Telefon
 
  Güvenli Kod