Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
ALIN VE KAŞ ESTETİĞİ

İdeal kaşta kaş ortası kalkık, dış kısmı ise gözün dış köşesinin bittiği yerde olmalı, kaşın iç kısmı ise burnun üst yan çizgisinde olmalıdır. Gözün dış köşesi ile göz yuvarlağı arasındaki çizginin tam ortasının üstü kaşın en yüksek olduğu bölgedir.

Kaşlar yaşın ilerlemesiyle dokularda oluşan gevşeme yerçekimi etkisiyle ile birlikte normal pozisyonundan daha aşağı doğru düşebilir veya sarka bilir . Kaş düşüklüğü, yüzü daha yorgun, üzgün bir yüz ifadesi görüntüsü oluşur. Tümör ve yüz felci nedeniyle kaşlar farklı bir görünme alabiliyor. Bazı ileri durumlarda görüşünde engelleyecek derecede sarkma olabilir. Bu durumda kaşlara şekil vermenin en kalıcı yolu kaş kaldırma operasyonları.

Kaş kaldırma estetiği ‘askı yöntemi’ ve ‘endoskopik yöntem’ olarak iki şekilde yapılabiliyor. Askı yöntemi daha basit bir operasyon olmakla birlikte etkinlik ve kalıcılık açısından yetersiz kalabilir. Endoskopik yöntemi saçların arasından yapılan birkaç santimlik kesi içinden girilerek kaşların altındaki dokuların yukarıya çekilerek kaldırılması esasına dayanmaktadır. Etkili ve kalıcılığı olan yöntem endoskopik yöntemdir.

Kaş kaldırmayla birlikte genellikle göz kapağı, alın germe ameliyatı ile birlikte ya da tek başına uygulanabilir.  Kaşlarda sarkma veya düşüklük söz konusu olan durumlarda alın germe ameliyatı daha uygun bir seçenektir. Kaşlarda herhangi bir sarkma söz konusu olmayıp sadece dış kenarlarının kalkması arzu edildiğinde alın germe işlemine gerek yoktur.  Genel anestezi altında yapılan kaş kaldırma operasyonlarında hasta ertesi gün taburcu edilebilmektedir. Göz çevresindeki morluk ve şişlikler birkaç gün içinde geçmekte ve hasta ortalama bir hafta sonra gündelik hayatına dönebilmekte.

Tek başına kaş kaldırma girişimi lokal anestezi altında yapılabilir. Ameliyattan sonra rahatsızlık verecek derecede ağrı oluşmaz, kişi günlük hayatına hemen dönebilir. Ameliyatı takiben 2 gün sonra banyo yapılabilir. Ameliyat, saçlı deri içinden girilerek yapıldığı için izler dışarıdan bakıldığında gizli kalır ve görünmez

   
 
 
Mesajınız


  İLETİŞİM FORMU
  Adınız
 
  E-Mail
 
  Telefon
 
  Güvenli Kod