Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
AMELİYAT İZLERİNİ DÜZELTME

Ameliyatlardan sonra iz oluşumu kaçınılmazdır. Cilt yapısı, ameliyat alanı, ameliyattan sonra enfeksiyon gibi faktörler iz oluşumunu etkiler. Özellikle de görünür bölgelerdeki izler kişiye daha çok rahatsızlık verir. İlk başta ameliyat izleri pembe, kahve renklidir, daha sonra renk açılır ve normale döner. İzler yüzeyden kabarık ve çökük olabilir. Fraksiyonel karbondioksit lazerler iz tedavilerinde izin azaltılması için kullanılmaktadır.

Ameliyat izlerinin derinlerine kadar inen mikro fraksiyonel lazer atışları skar dokusunu nekroze eder, yani eritir. Çevredeki sağlıklı cilt dokusu bu alanı hızla yeni ve sağlıklı doku ile örter. Her seansta izler yavaş yavaş azalır. Kozmetik açıdan rahatlatıcı bir hal alır.

Fraksiyonel karbondioksit lazer uygulamaları ayda bir kez yapılır. Seanslar kısadır. Örneğin 5 dakika kadar kısa bir sürede büyük bir ameliyat izi bile tedavi edilebilir. İşlem öncesi lokal aneastezik krem uygulandığından işlem nerdeyse ağrısızdır

 Ameliyat öncesi yapılması gerekenler ve sonrasında yaşayacaklarınızı derlediğimiz kitapçığı indirmek için lütfen tıklayın.

 

   
 
 
Mesajınız


  İLETİŞİM FORMU
  Adınız
 
  E-Mail
 
  Telefon
 
  Güvenli Kod