Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Botox Nedir?

Yüz bölgesindeki kırışıklıklar deri altında yer alan mimik kaslarının kasılmaları sonucu oluşmaktadır. Ameliyatsız yüz gençleştirme yöntemlerinden Üst yüz bölgesindeki kırışıklıkların düzeltilmesinde daha çok botox'u, Alt yüz bölgesindekiler içinse dolgu maddelerinden yararlanmaktayız.

Botox kasların gevşemesini sağlayan bir bakteri toksinidir. Birçok hastalığın tedavisinde 20 yılı aşkın süredir kullanılmakta olup, son yıllarda kozmetik alandada kullanımı oldukça popüler hale gelmiş bir ilaçtır. Botox enjeksiyonu ile mimik kaslarında yani yüzdeki çizgilenmelere neden olan kaslarda gevşeme meydana gelir buda kasların üzerini örten cildin kırışıklıklarının azalmasını yada tamamen ortadan kalkmasını sağlar

Botox mimik kaslarının aşırı kullanımı sonucunda özellikle alın bölgesindeki yatay çizgilenmelerde burun sırtında, kaşların arasındaki dikey çizgilenmelerde ve kaz ayağı denilen göz kenarındaki kırışıklıklarda kısaca yüzümüzün üst yarısında ortaya çıkan çizgilenmelere karşı uygulanan bir tedavi yöntemidir.

İlaç, çok az miktarda ve ince bir iğne yardımıyla tedavi edilecek kasın içine enjekte edilerek kasın gevşemesine yol açar ve sinir iletimini geçici olarak engeller. Kasın gevşemesiyle yüzdeki mimik kırışıklıkları düzelir. Kırışıklıklardaki düzelme uygulamadan sonra ilk haftada kendini gösterir ve ortalama 4 ay boyunca sürer. Hamileler ve birtakım nörolojik hastalıkları olanlar hariç herkese uygulanabilir.

   
 
 
Mesajınız


  İLETİŞİM FORMU
  Adınız
 
  E-Mail
 
  Telefon
 
  Güvenli Kod