Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
BOYUN VE GIDI ESTETİĞİ

Çene altındaki bölgenin deformasyona yönelik bir operasyondur. Anatomik yapı, yaş alma, yer çekimi etkisi, cildin bollaşması, boyundaki kasların gevşemesi ve yağ dokusunun sarkması sonucu gittikçe deformasyona uğrar. Kilo almaya bağlı olarak birikmenin göründüğü yerlerden birisi gıdı bölgesidir ve bazen anatomik yapı nedeniyle zayıf bedenli kişilerde bile bu tatsız görünüm ortaya çıkabilir. Bütün bunlar yüzün ovalliğini bozarak düzensiz yüz hatlarının oluşmasına sebebiyet verir ve kişiyi yaşlı ya da yorgun bir ifadeye mahkum eder. Ayrıca yüz ve vücut sağlıklı ve genç gösterirken, boyun ve gıdının deforme hali genel portre ile uyumsuzluk yaratır.

Alt yüz bölgesi olarak adlandırılan çene ucundan boyuna kadar olan bölge 90 dereceye yakın bir açı oluşturur. Geçmişte müdahale edilmesi en zor bölgelerden biri olarak kabul edilen boyun son zamanlarda operasyon tekniklerindeki ilerlemeler sayesinde artık Estetik ve Plastik Cerrahi’nin sevdiği alanlardan biri haline gelmiştir.

Operasyon Seçenekleri:

Boyundaki ve gıdı bölgesindeki yağlanmalar laser liposuction ile rahatlıkla giderilebilmektedir. Sadece yağ birikmesi olan, deri sarkması sınırlı olan kişilerde ideal bir çözüm sunar.  

İleri yaşlarda ise deri ve derialtı dokuların sarkması da eşlik edeceğinden lazer liposuction tedavide tek başına yeterli olmayabilir. Tüm sarkan yapıları toparlamak gerekir (boyun-yüz germe). Bazen deri gevşekliği çok olmayabilir. Bu durumlarda daha az iz bırakarak kulak arkasından açılan bir iki santimlik kesilerle boyun askıya alınır.

Operasyon:

Sadece liposuction işlemi ise sınırlı uyuşturma (lokal anestezi) ile çene altından küçük bir delikten içeri girilip buradaki yağlar azaltılır.

İşlem, 20-30 dakika kadar sürer ve sonrasında gıdıya hafif bası yapacak şekilde ve 4-5 gün kalacak bir bandaj takılır.

Salt yağ fazlası sorunu olan kişilerde, bu bölgeye lazer liposuction yapmak yeterli olmaktadır. Boyun germe işlei ise 1-1,5 saat kadar sürer ve hasta bir hafta içinde sosyal hayatına geri döner.

 


   
 
 
Mesajınız


  İLETİŞİM FORMU
  Adınız
 
  E-Mail
 
  Telefon
 
  Güvenli Kod