Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
ÇENE ESTETİĞİ

Çene estetiği, küçük olan çeneyi, yüzünün şekli ve boyutlarıyla dengelemek isteyen hastalar için popüler bir cerrahi seçenektir. Çene estetiği, yüz yapısı oranına çeneyi uyumlu hale getirmek uygulanır. Bu işlem için farklı bir takım teknikler kullanılabilir.

Çene Estetiğini Anlamak

Bu işlem çenenin kısa olduğu durumlarda belirli bir uzunluğu sağlamak ve yüz hatlarının geri kalanını dengelemek için kullanılır. İşlem yapıldıktan sonra yüze daha iyi bir profil kazandırılır.

Dolgu maddeleri ya da yüz germe gibi diğer cerrahi işlemler çene estetiği için birer tamamlayıcı olarak bilinir.

Ameliyat Öncesi

Yüzün ayrıntılarına ve çenenin rölatif boyutuna bakılarak yeniden şekillendirme için  implanta ihtiyaç duyulup duyulmadığı belirlenir.

Prosedür

Ameliyat, genel anestezi altında yapılır. Ağız içi veya çene altından küçük bir kesi açılır. Kemik ya da yağ dokusu kullanılabileceği gibi, implant da kullanılabilir. Diğer durumlarda ise kemik düzeltilebilir, yeniden şekillendirilebilir ya da ilerletilebilir.

Ameliyat Sonrası Bakım

Ameliyat sonrasında hastaya, ağrı kesici ilaç verilir ve enfeksiyon riskini minimalize etmek için antibiyotik tedavisi uygulanır. Ayrıca hastaya bir kaç gün yumuşak yiyecekler ve sıvı tüketmesi tavsiye edilir. Hasta genelde 7-10 gün içinde kendine gelir ve günlük aktivitelerine devam edebilir.


   
 
 
Mesajınız


  İLETİŞİM FORMU
  Adınız
 
  E-Mail
 
  Telefon
 
  Güvenli Kod