Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
CİLT BAKIMI

Cilt Sağlığı ve bakımı günümüz koşullarında bir lüks olmaktan çıkmış ihtiyaç haline gelmiştir. Cilt mutlak korunması gereken bir organdır. Dış faktörlerin cilt üzerinde yarattığı kötü etkiler daha erken yaşlanmayı getiriyor. Sağlıklı bir cilt öncelikle temizlemeyle başlar ve düzenli yapılan bakımları doğru ürünler cildin sağlığı ve canlılığını korumak ve cildi onarmak mümkündür.

Cildimiz 28 – 30 günde bir kendini yeniler, ölü hücreler cilt yüzeyine itilerek, ciltte kalın, mat bir tabaka oluşturduğu gibi; siyah nokta ( komedon) sivilce ve akne (lezyonlu  sivilce) oluşumuna da neden olur. Böylece cildimiz donuk, bakımsız bir hal alır. Bu yüzden her cildin ortalama ayda bir kez klinik cilt bakımına ihtiyacı vardır. Klinik cilt bakımında bu ölü hücreler ve cildin aşırı yağ salgısından oluşan artıkları  ciltten uzaklaştırılarak cildin derinlemesine temizlenmesi sağlanır, cilt yapısına uygun ürünlerle cildin yağ ve nem oranı dengelenir. Cildiniz taze, temiz ve sağlıklı bir görünüme kavuşur.

Derinlemesine temizleme, besleyici,nemlendirici  yağ ifrazatını önleyici ve  hassasiyet giderici spesifik maskeler ve serumlarla kombine edilerek daha dinlenmiş, huzurlu bir cildiniz olacaktır.

Polikliniğimizde , Fransa'da profesyonel amaçlı kullanılan GUINOT cilt bakım ürününü seçtik.

GUINOT

Cildi anlama konusunda Estetisyeninizin rolü büyüktür. Ürün tecrübeleri ve yeri doldurulamayacak bilgileriyle sadece estetisyenler, cildin gönderdiği sinyalleri çözebilir, ihtiyaçları belirler ve size uygun bir cilt bakım programı oluşturabilir. Kuru cilt ile nemsiz cilt, yorgun ciltle yaşlı cilt arasındaki farkı sadece konusunda uzman ekip bilebilir hücresel hayat için elzem olan 56 aktif biyolojik içeriği ile cildin ihtiyacı olan vitaminlerin ve aktif içeriklerin cilde uygulanarak, cildinizin yeniden güzellik ve hayat kazanmasını sağlar. Hücreler hayata geçerek size ihtiyacınız olan sağlıklı ve ışıltılı bir cilt sunar. Cilt bakımı uygulamaları GUINOT uzman estetisyeni tarafından yapılmaktadır

Böylece dünyadaki sık ve sofistike kadınların bakimi olan GUINOT yi keşfetmiş olacaksınız.

Guinot güzellik salon tecrübesinin kalbi olup daha canlı bir cilt için istisnai bir bakimdir. Cildin doğal güzelliğini geri getirmek için oluşturulmuş bu bakim ile normal, yağlı kuru, hassas veya olgun tüm cilt tipleri aradığı ihtiyaca cevap bulacaktır.

Oksijenlenme; Özel makinesiyle yüksek frekans kullanılarak hücrelere enerji ve oksijen sağlanır. Antibakteriel etki oluşturulur.

Lifting masaj; Cilt tipine uygun bir maske ve rahatlatıcı masaj ile lifting etkisi sağlanarak daha dengeli, sağlıklı ve parlayan cilde sahip olunur.

Cilt tipinin ve ihtiyacının belirlenmesi.

Temizleme; ciltteki yağ, makyaj artıkları, vb

Peeling; ölü derinin ciltten arınma

Buhar aromaterapi, kan dolaşımı aktivasyonu, gözeneklerin açılması, rahatlama, yumuşa

Ozon buharı-ozon terapisi; dezenfektasyon, yağ salgı düzenleyici.

Siyah nokta, yağ butonların alınmas

Yüksek frekans; dezenfektasyon

Maske; yüz ve göz maskesi cildin ihtiyacına göre, besleme, nem, hassasiyet, v.b

Vakum terapi; lenf drenaj

İontoforez; serum, ampul uygulanması, cildin ihtiyacına göre

Myolift; olgun ciltlerde özel bakım

Final masajı; uygun bir kremle

Sonuçlar

Cilt yüzeyindeki ölü hücreleri, makyaj artıklarını, kiri, yağı temizler, hücre yeniler./li>

Cilde kaybolan nemini yeniden kazandırır.

Cilt bakımı ürünlerinin daha iyi ve etkili yedirilmesini sağlar.

Cilt yüzeyindeki cildin canlılığını kapatan lekelenmeleri açar. Metabolizmayı dengeler.

Nemi gözenek vasıtasıyla depolar.

Lifting etkisi yaparak sıkılaşma ve daha genç görüntü sağlar.

Ciltteki ölü hücreleri atarak canlı hücrelerin cilt yüzeyine çıkmasına yardımcı olur

Final masajı; uygun bir kremle

Estetisyeniniz size en uygun bakımı önerecektir. Cildinizin sadece neme ihtiyacı varsa GUINOT'un bakım sıkılaşmaya ihtiyacı varsa lifting bakım uygulanır.

Aromatik Bakım

Fransa nın önde gelen enstitü markalarından Guinot ürünleri ile yapılan aromatik bakımı uygulamalarında yeşil çay, skin tree, kafurun, limon, portakal çiçeği, atkestanesi, aloe vera, ebegümeci, ginseng, okaliptus gibi cilde sağlık, canlılık, enerji veren bitki ekstreleri ve masaj yağları kullanılmaktadır. Uzmanlarımız tarafından kişinin cildinin ihtiyaçlarına özel hazırlanan karışımlar yüz ve dekolteye uygulanan aromatik masaj ile yedirilmekte; spesifik tekniklerle geliştirilmiş masaj uygulamasının arkasından yine kişiye özel hazırlanan maske ve bakım kremleri ile uygulama tamamlanmaktadır. 1 saat süren aromatik bakım, tüm cilt tipleri ve durumları için uygulanabilen eşsiz ve doğal bir bakımdır.

Aromatik bakımın ardındaki sırlar ;

Nokta baskı masajı; Güzellik terapisti tarafından yapılan nefes ritminize uygun nokta baskı masajı bakim öncesi gerginliğinizi alacak, ifadenizi rahatlatacaktır.

Guinot Esansiyel yağların enerjisi; içindeki yararlı enerjiler, sihirli kokuların atmosferi içinde cildinize nüfuz edecektir. Bitkisel konsantrelerle kişiye özel maske; Guinot güzellik terapisti sizin cilt tipinize özel bitki konsantrelerini özenle seçerek tazeleyici bir maske ile bakimi tamamlar.

   
 
 
Mesajınız


  İLETİŞİM FORMU
  Adınız
 
  E-Mail
 
  Telefon
 
  Güvenli Kod