Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
FONKSİYONEL (NEFES ALMAYA YÖNELİK) BURUN AMELİYATLARI

Yüzümüze en önemli şekli burnumuz verir. Estetik ameliyatlarla en çok düzeltilen de şüphesiz burun kusurlarıdır. Sadece estetik açıdan güzel bir sonuç yaratmakla kalmıyor, nefes alıp verme sorunlarını da tarihe gömüyor.

Burun ameliyatları iki ayrı gruba ayrılır burun estetiği sadece burna istenilen şeklin veril ve Burun içindeki fonksiyonel bir bozukluk da estetik operasyon sırasında düzeltilebilir. Güzel bir burun aynı zamanda iyi nefes alabilen burundur. Estetik burun ameliyatları burunun gerek fonksiyonel, nefes alma, gerekse estetik, dış görünüş, ihtiyaçlarını karşılayan bir operasyondur. Ameliyatta amaç yüzün diğer ölçülerine uyan, doğal bir görüntüye sahip bir burun yapısının şekillendirilmesidir. Estetik  burun ameliyatını planlarken öncelikle solunum fonksiyonlarrını değerlendirilip ne gibi problemler olduğunu tespit edilir.Genelde nefes almayı engelleyen durumlar burnun da kötü görünmesine sebep olan durumlar olarak karşımıza çıkıyor. Burun içindeki fonksiyonel bir bozukluk da estetik operasyon sırasında düzeltilebilir.

Temel fonksiyonu olan burun nefes almayı yerine getirdiği için ve yüzün temel organlarından biri olmasından dolayı ayrı bir öneme sahiptir. Burun estetiği ameliyatı esnasında, tüm bu nefes alma problemleri düzeltilmekte ve fonksiyonel olarak, rahat nefes alınmasını sağlayan bir burun elde edilmektedir. Yapı olarak kötü olan burunun fonksiyonları da kötüdür. Yani burnu eğik veya çarpık olan veya yan duvarları içe çökük sıkılmış gibi olan, iç kemiğinde eğrilik olan bir hasta nefes alamaz ve burun tıkanıklığı gelişir. Çoğu zaman burun estetiği isteyen hastalarıda burun kıkırdağındaki mevcut eğrilikler) ve burun etlerindeki  şişme sorunlarına bağlı olarak nefes alma problemleri bulunur. Bu hastalarda burnun hem içi hem dışı birarada düzeltilmediği taktirde ne fonksiyonda iyileşme olur ne de estetik görünümde. Bunun sonucu olarak nefes almayı engelleyen burun kemiği eğriliği estetik burun ameliyatından önce değerlendirilmeli ve eğrilik varlığında mutlaka aynı ameliyatta düzeltilir. Bu bozukluğun giderilmesi sadece fonksiyon açısından değil estetik açıdan da çok önemlidir.

 

 

Ameliyat öncesi yapılması gerekenler ve sonrasında yaşayacaklarınızı derlediğimiz kitapçığı indirmek için lütfen tıklayın.


   
 
 
Mesajınız


  İLETİŞİM FORMU
  Adınız
 
  E-Mail
 
  Telefon
 
  Güvenli Kod