Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Fraksiyonel Karbondioksit Lazer Cilt Lekeleri ve İzlerinin Tedavisi

Karbondioksit Fraksiyonel Lazer, ABD’deki Ulusal Gıda ve İlaç Otoritesi (FDA) tarafından cilt lekeleri ve izlerinin tedavisinde onaylanan ve tavsiye edilen bir yöntemdir. Bu yöntemle lekenin meydana geldiği dokuya ince ayar yöntemi ile işlem uygulanarak -klasik lazerle peeling ve leke giderme yöntemlerine nazaran- çok daha etkili ve kalıcı sonuçlar alınabilmektedir. En sık uygulama alanları cilt lekelerinin (yaş, güneş vb etkisiyle oluşan) ve yaşın ilerlemesi ile ciltte görülen kırışıklıkların tedavisidir. Bunlar kısaca cilt gençleştirme işlemleri olarak da adlandırılırlar. Diğer uygulama alanları içinde sivilce lekeleri, neşter izleri, dövme, ameliyat veya yaralanma sonrası izler, yanık neticesinde deride oluşan lekelenmeler ve izler sayılabilmektedir.

''Fraksiyonel Karbondioksit Lazer Tedavisi’’ cildin tüm katmanlarındaki suyu buharlaştırarak etkisini gösterir, yüzeysel ve kabuklaşma şeklinde cildi soyarak kalıcı sonuç elde edilmesini sağlar. Buharlaşan bu dokunun yerini yeni ve daha taze doku alır. Böylece hasarlı alanın iyileşmesi sağlanır, her seansta izler bir miktar azalır. Tedaviyle cilt altında yer alan kolajen lifleri kısalır ve bunun sonucunda ciltte gerilme, leke ve pürüzlerde azalma görülür. Ciltteki kaba ve geniş gözenekli görünüm, yaşlılık lekeleri ve yüzeysel renk bozuklukları giderilebilir.

Fraksiyonel Karbondioksit Lazer uygulamasında seansların süresi ve sayısı tedavi edilen probleme göre değişiklik gösterir. Seanslar 4-6 haftada bir yenilenirken, mevcut probleme göre 3-6 seans önerilebilir. İşlem, lokal anestezik kremler kullanılarak yapıldığı için ağrı çekilen günler söz konusu değildir, ancak kabuklanmalar nedeniyle sosyal hayatı 1-5 gün etkileyebilmektedir.

Diğer lazerlere oranla çok daha derinlere ulaşabilen Fraksiyonel Karbondioksit Lazer, kırışıklık, lekeler ve akne izlerinin tedavisinde mevcut yöntemlerden daha radikal çözümler sunar. Bu lazerin özelliği, cildi soyarken aynı zamanda sıkıştırmasıdır. Bu yöntemle eski lazer sistemlerine kıyasla çok daha hassas bir şekilde istenilen deri tabakalarına ulaşabilme olanağı vardır. Fraksiyonel Co2 Lazer etkisi hafif bir soyma işleminden, daha derin soyma işlemine kadar farklı derinliklere ayarlanabilir.  Uygulama sonrası, iyileşme süreci 1 haftaya yakın bir süreyi bulur. Sonrasında ise, güneş koruyucu kremler ve fondöten kullanımı önerilir.

 

 Ameliyat öncesi yapılması gerekenler ve sonrasında yaşayacaklarınızı derlediğimiz kitapçığı indirmek için lütfen tıklayın.

 

   
 
 
Mesajınız


  İLETİŞİM FORMU
  Adınız
 
  E-Mail
 
  Telefon
 
  Güvenli Kod