Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
GÖZ KAPAĞI ESTETİĞİ

Gözlerin ruhun aynası olduğu söylenir, gerçekten de tüm duygularımız gözlerimize yansır. Maalesef yılların izlerinden en çok nasibini alan yerlerden biri gözlerimizdir. Yorgun,  gençlik ışıltısını kaybetmiş bakışlar olduğunuzdan ya da hissettiğinizden daha yaşlı görünmenize neden olur.

Göz kapağı estetiği, size yıllarla birlikte kaybolan dinlenmiş, taze görünümünüzü geri vermenin en etkili yoludur. Göz çevresindeki yaşlanma belirtileri söz konusu olduğunda sık karşılaşılan iki problem vardır. Bunlardan ilki, göz kapağının elastikiyetini kaybetmesi ile oluşan kırışıklıklar ve sarkan derinin birbiri üzerine katlanarak birikmesidir. Bu durum hem gözlerin şeklinde deformasyona neden olur hem de yüze yorgun bir görünüm verir. Göz çevresinde sık rastlanan diğer bir yaşlanma belirtisi ise, gözaltlarındaki yağların incelen deriyi dışarı doğru iterek bir bombe oluşturmasıdır. Gözaltı torbaları da aynı göz kapağındaki sarkma gibi yüze yaşlı ve yorgun bir ifade verir.

Blefaroplasti denen göz kapağı estetiği sırasında göz çevresindeki fazla deri alınır, gerekiyorsa deri altındaki yağ dokusu kısmen çıkarılarak gözlere daha genç bir görünüm verilir. Lokal anestezi ile gerçekleştirilen bu ameliyat iyileşme süreci açısından birçok estetik operasyona göre son derece konforlu ve ağrısız bir müdahaledir. Kesi izleri göz çevresindeki derinin doğal çizgileri içine gizlendiği için ameliyat sonrasında görünen hiçbir iz kalmaz.

Kazayağı olarak da bilinen göz çevresindeki ince mimik çizgileri ise, her gözünüzü kıstığınızda ya da gülümsediğinizde bu bölgedeki kasların kasılması yüzünden oluşur. Bu yüzden de bu çizgileri hafifletmek için en etkili yol bu kasların gevşemesini sağlayan Botox enjeksiyonudur. Ayrıca yaşla beraber gözkapağı derisinde ya da göz çevresinde oluşan ince kırışıklıklar için lazer tedavilerinden de yardım alabilirsiniz. Bu tedaviler göz çevresindeki derinin kalitesini düzelterek, bu bölgeye daha genç ve taze bir görünüm verecektir. Unutmayın; estetik müdahalelerde en harika sonuçlar kombine tedavilerle alınır.    


   
 
 
Mesajınız


  İLETİŞİM FORMU
  Adınız
 
  E-Mail
 
  Telefon
 
  Güvenli Kod