Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
KAŞ ÇATMA ÇİZGİLERİ

Gözleri kısmak, çatmak veya gülmek gibi mimiklerin yanı sıra, çevresel faktörler ve yaşla beraber cilt elastikiyetinin azalmasıyla kaş çatma çizgileri veya göz kenarlarında kaz ayağı kırışıklıkları gittikçe artar ve derinleşir.

Botoks uygulaması, kaş çatma cizgileri ve göz kenarlarındaki kazayağı görünümünü hafifletir veya yok eder, ayrıca bu kırışıkların derinleşip yerleşmesini engeller.

Kaş çatma çizcilerininde en etkili tedavi, botoks uygulamasıdır. Uygulama düzenli olarak yapıldığında, çizgileri azalmaktır.

İlaç terbiye edilmesi gereken mimik kaslarının içine ince iğnelerle enjekte edilerek, kasların hareketini minimuma indirir ve böylece kırışıklıklar açılır, ileride oluşacak mimik çizgileri önlemiş olur.

Enjeksiyon iğnelerinin ince olması ve ilaç miktarının az olması nedeniyle hissedilen ağrı çok hafiftir. Uygulama sırasında olabilecek hafif acıyı azaltmak için işlemden 15-20 dakika önce anestezik özelliğe sahip krem sürülür. Botoks uygulaması birkaç dakikada tamamlanır ve işlem sonrası kişi günlük hayatına geri döner. İlaç, uygulamayı takip eden 3 ila 7 gün içinde tam olarak etkisini gösterir. Ortalama 3-5 aydan sonra etki azalmaya başlar ve 6 ay sonrasında ise tamamen biter

   
 
 
Mesajınız


  İLETİŞİM FORMU
  Adınız
 
  E-Mail
 
  Telefon
 
  Güvenli Kod