Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
KAVİTASYON

Kavitasyon bölgesel incelme yöntemlerinden biri olan kavitasyon yüksek ses dalgalarının (ultrason) yardımıyla  yağ kapsülünü kırarak lenf drenajıyla vücuttan atılması sistemidir.  Prensip, cildin dışından uygulanan ultrason dalgalarıyla yağ dokularında ani ve yüksek basınç değişikliklerine yol açarak sıvılaşmalarını ve lenf yoluyla atılmalarını sağlamak. 

Nasıl uygulanıyor? 

İncelmesi istenen bölgeye ultrason jell sürülerek dairesel hareketlerle yarım saat kadar süren uygulamayla gerçekleşir.

Hangi bölgelere uygulanıyor? 

Kavitasyon istenmeyen bölgesel fazlalıkların oluştuğu hemen hemen her yere uygulanabiliyor. Bu bölgelerin başındaysa, karın, kalça, bel, sırt ve bacaklar geliyor. Uzmanların verdiği bilgiye göre yöntem ciltte de sıkılaşma sağlayabiliyor. 

Herkese uygulanabiliyor mu? 

Kalp yetmezliği ve kalp pili olanlar, böbrek yetmezliği olanlar, astım, hipertansiyon, tüberküloz, kötü huylu tümör, MS, epilepsi, son 6 ayda ameliyat olanlar, diabet, hamile, varisli damar, son 5 yıl içinde kanser geçirmiş ve metal protezi bulunanların dışında herkese uygulanabilir. 

Uygulama ne şekilde yapılıyor? 

İşlem kavitasyon başlığının sorunlu bölgeler üzerinde dolaştırılmasıyla uygulanıyor ve yaklaşık 45 dakika sürüyor. İşlem sırasında herhangi bir acı ya da ağrı hissedilmiyor. Seanslar genellikle haftada bir kez uygulanıyor ve bu sırada diyete devam edilmesi de öneriliyor. 

Nasıl sonuçlar veriyor?

Kişinin metabolizmasına bağlı olarak 7 ila 15 cm'e kadar incelme elde edilebiliyor. 

Kaç seansta etkisini gösteriyor? 

Ultrason dalgalarının etkisiyle, yağ dokusu parçalanıyor ve serbest yağ asitlerine dönüşüyor. 6-8 seans sonunda 2-10 cm arasına incelme sağlanabiliyor. Yöntemi etkisini 3. veya 4. seanstan sonra göstermeye başlıyor. 

Seanslar bittikten sonra kilo nasıl korunuyor? 

Beslenmesine dikkat eden kişilere koruma seansları tavsiye ediyoruz. Koruma seansları ilk ay iki, sonrasında ayda bir kez yapılarak elde edilen bölgesel incelmenin kalıcılığı sağlanıyor. 

   
 
 
Mesajınız


  İLETİŞİM FORMU
  Adınız
 
  E-Mail
 
  Telefon
 
  Güvenli Kod