Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
KOL CİLDİ GERGİNLEŞTİRME
Kol cildinde gerginlik oluşturabilecek kol germe (brakioplasty) ameliyatı haricindeki tek şey kol bölgesine uygulanacak Thermage işlemidir.

Yaşlılık, yer çekimi bağlı olarak kol arka ve iç kısmında sarkıklıklar ve gevşemeler meydana gelir. Kilo alıp vermek tüm vücuda zarar verir ama özellikle bazı bölgelerde estetik hasarı daha fazla olur. Bu bölgelerin başında da kollar gelir. Üst kollarımız en sorunlu bölgelerimizden biridir buna rağmen kadınların çoğu kol germe ameliyatları konusunda oldukça isteksiz davranıyor, çünkü dirsekten koltuk altına kadar uzanan bir ize sahip olmak istemiyorlar.  Kol toparlama tekniklerinden biri de koltuk altına yapılan bir kesi ile uygulanıyor, bu yöntem sadece az ya da orta dereceli deri fazlalığı olduğunda işe yarıyor. Kol gerginleştirmede cildi  sıkılaştırmada Thermage uygulaması.

FDA onayli bu aletlet tedavi sadece deri gevşekliği olup ameliyat izi arzu etmeyen kişiler için ideal bir yaklaşımdır. Kol cildini gerginleştirmesinde, sarkmaların tedavisinde başarıyla kullanılan radyofrekans yöntemi Thermage, radyofrekans enerjisiyle derinin alt tabakalarında bulunan ve uzayıp gevşeyen kolajen liflerinin kısalıp gerilmesine yol açar.  Çok fazla sarkmış, gevşemiş, çatlamış deri dokularında cerrahi operasyonlar daha iyi sonuç verirken, daha az sarkma, gevşeme ve çatlağın olduğu kollarda Thermage daha iyi sonuçlar verebiliyor. Bu işlem bir cerrahi operasyon olmadığından dolayı kişiye ameliyat yapılmamasını sağlayıp avantaj getiriyor. Ancak sonuçlarının cerrahi kadar gözle görülür olduğunu söylememiz mümkün olamıyor.


 

Ameliyat öncesi yapılması gerekenler ve sonrasında yaşayacaklarınızı derlediğimiz kitapçığı indirmek için lütfen tıklayın.

 

   
 
 
Mesajınız


  İLETİŞİM FORMU
  Adınız
 
  E-Mail
 
  Telefon
 
  Güvenli Kod