Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
LIPOSUCTION ESTETİĞİ

İnsan vücudunda cilt yüzeyi ve cildin altındaki dokular arasında bir yağ katmanı bulunur. Kadınlar ve erkekler farklı bölgelerde yağ depolamaya eğilimlidirler. Mesela erkeklerde problemli bölgeler karın, göbek ve göğüs iken kadınlar genelde kalça, üst bacak ve karın bölgesinden kilo alırlar. Sıkı bir diyet ve egzersiz rutini ile kilo verilse bile bu bölgelerdeki yağlar vücudun diğer bölümlerine göre çok daha dirençli oldukları için istenen silüete kavuşmak genelde mümkün olmaz. Belki incecik olmayı başarabilirsiniz ama kalçalarınızdan kurtulmayı bir türlü başaramazsınız. Bölgesel fazlalıklardan şikayetçiyseniz ve vücudunuzun daha orantılı olmasını istiyorsanız ya da sadece kıyafetlerle daha iyi görünmek gibi bir dileğiniz varsa cevap liposuction olabilir. Liposuction bir kilo verme yöntemi değildir ve selülit görünümünü düzeltemez, fakat vücudunuzun daha biçimli, daha orantılı olmasını sağlar. Operasyon sırasında önce yağlı dokuya bir sıvı enjekte edilir. Ardından İşlem yapılacak bölgeye minik kesilerden girilerek içi boş, ince tüpler yerleştirilir. Bu tüpler yağın vakumlanarak çekilmesini sağlarlar.

Ultrason teknolojisinin kullanıldığı liposuctionda ise yağ dokusu ses dalgaları ile parçalanarak sıvı hale getirildikten sonra vakumlanır. Bu tekniğin en önemli artıları ise ciltte daha az morarmaya neden olması ve iyileşme sürecini hızlandırmasıdır.

Ameliyat sonrasında hastanın belli bir süre özel bir korse giymesi gerekir.  Bu korsenin yarattığı baskı sayesinde cildiniz yeni formuna adapte olurken, genelde ameliyattan birkaç hafta sonra egzersiz rutininize geri dönebilirsiniz.

 

 


   
 
 
Mesajınız


  İLETİŞİM FORMU
  Adınız
 
  E-Mail
 
  Telefon
 
  Güvenli Kod