Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
SAÇ EKİMİ

Saç nakli (ekimi, transplantasyonu vb.) özellikle erkekler arasinda en sik yapilan estetik müdahalelerden birisidir. Saç kaybi 50 yasindaki her iki kisiden birini etkileyen bir olaydir. Erkeklerde kadinlara göre çok daha sik görülür. Dökülen saçlarimiza her gün aynada üzüntüyle izlemek, degisik saç tarama yöntemleri ile açik alanlari gizlemek, buralari sapka vb. ile gizlemek aslinda hayatimizi daha da zorlastiran durumlardir. Erkeklerin büyük çogunlugunda görülen saç dökülmesi soya çekimle ilgilidir. Ne yazik ki günümüzde bilimsel geçerliligi kanitlanmis yöntemler disinda bunun önünde durabilmek son derece zordur. Saç dökülmesinin diger nedenleri ise geçirilmis cerrahi müdahaleler, çesitli cilt hastaliklari, kazalar vb. olabilir. Aslinda bu problemden kurtulmaniz mümkündür. Günümüzde saç dökülmesini ilaç tedavisi ile yavaslatmak ve dökülen kisimlarin saç transplantasyonu (saç ekimi) yöntemiyle dogal bir sekilde tekrar yerine konmasi mümkündür. Eski yogunluga kavusmak her hangi bir teknikle mümkün degildir ancak toplum tarafindan kabul edilir bir görünüme kavusmak mümkündür.

Nakil isleminde ensede iki kulak arasindan sik, saglikli ve dökülmeme özelligi olan saç köklerinden küçük cerrahi bir yöntemle, içinde canli saç köklerinin bulundugu bir doku parçasi alinir. Doku parçasinin içindeki saç kökleri micro greftlere yani tekli, ikili saç köklerine ayrilir. Tamamen açilmis yada seyrelmis alanlarda cildin altina dogru toplu igne basi büyüklügünde ince kanallar açilarak içine saç kökleri birakilir. Saç kökleri canli oldugu için ekim yapilan yerde, ense üzerinde nasil uzuyorsa, ayni sekilde uzar.

Uzman doktor ve hemsireler tarafindan gerçeklestirilen islem 4 saat sürer. Lokal anestezi ile tamamen agrisiz gerçeklestirilir. Herhangi bir yan etkisi yoktur. Saç ekimi (nakli) fiyatlari (ücretleri) yapilan alanin genisligine, transfer edilecek greft sayisina ve islemi gerçeklestirecek saç ekim ekibine (saç ekimi merkezleri, hastanesi ve ya ekibine bagli olarak) göre degismektedir.

NOT: Sorulariniz için lütfen 'online danisma formunu' doldurunuz. Yüz estetigi (yüz germe, burun estetigi, kulak estetigi gibi) disindaki konularda, yüzünüz gözükmeyecek sekilde her yönden çekilmis resimlerinizi bize gönderebilirsiniz. Resimleri göndermek için 'online danisma formunu' kullanabileceginiz gibi direk doktorlarin mail adreslerine de yollayabilirsiniz.

 

 

 


   
 
 
Mesajınız


  İLETİŞİM FORMU
  Adınız
 
  E-Mail
 
  Telefon
 
  Güvenli Kod