Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
SEKONDER RHİNOPLASTY

Burun yüzde en çok göze çarpan organdır. Aynı zamanda nefes ve koku almamızı sağladığından yaşamsal bir öneme de sahiptir. Estetik burun ameliyatı, burun şeklinin yüze uyumlu hale getirilmesinin yanı sıra, rahat nefes alma gibi hayati ihtiyaçların da karşılandığı bir operasyondur. Amaç, burnun yüzün ölçülerine uyan ve doğal görünen bir yapıya kavuşmasını sağlamaktır. 

Burun şeklen küçültülebilir, büyütülebilir, formu değiştirilebilir, kontürü yenilenebilir ve burnun kemik yapısıyla oynanarak daha kavisli bir hava kazandırılabilir.  Burun şekillendirme ameliyatı anlamına gelen ‘Rhinoplasty’, doğuştan ya da travma sonrası oluşan deformasyon ve fonksiyon bozukluklarını estetik müdahale ile ortadan kaldıran bir ameliyattır.

Sekonder rinoplasti ilk ameliyattan beklenen sonucun alınamaması ya da nefes alma sorununun devam ettiği vb durumlarda, komplikasyonların ve deformitenin düzeltilmesi için veya revizyon amaçlı uygulanır.

İkinci ameliyatın yapılmasında aceleci davranmamak ve ani karar vermemek gerekir. Öncelikle dokuların rahat çalışılabilir hale gelmesini beklemek daha doğrudur. İlk ameliyattın sonucunda oluşan yaraların iyileşme süreci, yaklaşık olarak 6 ay ile 1 yıldır. Bu sürenin sonunda ortaya çıkan durum hala memnuniyetsizlik yaratıyorsa, probleme göre Sekonder Rinoplasti uygulanması yapılır. 

Burun ucunu düzeltmek ya da kıkırdak ilavesi yapmak için açık cerrahi, gövdedeki bir sorunu düzeltilecekse ve ya burun sırtına müdahale edilecekse kapalı teknik tercih edilir. 

Sekonder Rinoplasti’de üç aydan sonra bunun şeklini alır, bir yıl içinde ise tam iyileşme görülür.

 

 

Ameliyat öncesi yapılması gerekenler ve sonrasında yaşayacaklarınızı derlediğimiz kitapçığı indirmek için lütfen tıklayın.


   
 
 
Mesajınız


  İLETİŞİM FORMU
  Adınız
 
  E-Mail
 
  Telefon
 
  Güvenli Kod