Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Tam Yüz Germe

Yıllar geçtikçe hem yaşın ilerlemesi, hem de yerçekiminin etkisiyle yüzde sarkma oluşabilir. Buna bir de güneş hasarı vb dış etkenleri ekleyin.

Burun ve ağız arasında derin çizgiler oluşmuş, çene hattı gevşek ve sarkık hale gelmiş, boyunda yağ birikmesi ve katlanması olmuşsa yüz germe operasyonu sizin için en uygun seçenektir. Hastaların en rahatsız oldukları alan genellikle "kukla çizgileri" olarak adlandırılan, ağız ve çene köşelerindeki derin kırışıklık ve sarkıklığın oluştuğu alandır. Bu duruma çene ve boyunda "hindi boynu" adı verilen görünüm de çoğu kez eşlik eder.

Yüz germe işlemi, yaşlanma sürecini engelleyemez ama yaşlılığın yüzdeki olumsuz etkilerini yok edebilir.

Yüz germe ameliyatında fazla-sarkmış deri dokusu alınır ve gergin hale getirilir; aynı zamanda deri altı destek dokuları ve kaslar da gerginleştirilip tespit edilir. Böylece zamanın geri alınması mümkün olur. Aşağı doğru sarkan gevşemiş deriyi ve dokuyu yukarı doğru çekerek toparlamak, estetik cerraha çok daha genç görünen bir yüz yaratma imkanı verir. Çene hattı, yanaklar ve elmacık kemikleri belirginleşirken, boyun konturü eski görünümüne kavuşur. Bugün yapılan yüz germe ameliyatları, genelde yüz ile boyun bölgesindeki kasların sıkılaşmasını sağlayan farklı tekniklerle kombine edilir. Eğer gerekiyorsa çene altındaki fazla yağın liposuction tekniği ile alınması, yüz ovaline daha genç ve taze bir görünüm verecektir. 

Yüz germe ameliyatı, alın germe, göz kapağı estetiği ya da burun estetiği vb. operasyonları ile birlikte yapılabilir. Böylece çok daha etkili sonuçlar ortaya çıkar. Son yıllarda popüleritesi giderek artan bu yenilikçi yaklaşım, üst yanaklara yapılan yağ ya da dolgu maddesi enjeksiyonu ile yüzde kaybolan hacmi ve gençlik üçgenini yeniden yaratmayı hedefler. 

Yüz germe adayları

Yüz germe ameliyatı, yüz ve boyunda sarkma şikayeti olan, deri elastikiyeti yerinde olan, iyi ve güçlü şekilli yüz kemik yapısına sahip herkese uygulanabilir. Yüz germe ameliyatı uygulanan hastaların çoğu 50 ila 60 yaşları arasında olmasına rağmen daha genç veya ileri yaştaki insanlara da rahatlıkla yapılabilir. Yüz germe ameliyatı, size daha genç ve taze bir görünüm vermekle beraber kendinize olan güveninizin artmasını da sağlar.

Amaç

Belirgin ve daha iyi tanımlanmış bir çene hattı ve gergin bir yüz-boyun sayesinde daha genç ve daha az yorgun bir görünüm elde etmektir.

Ameliyatınızın Planlanması

Yüz germe ameliyatları kişinin kendisine göre planlanan bir işlemdir. Muayene esnasında tüm yüzünüz dikkatlice incelenir ve yüz germe ameliyatını hangi şikayetleriniz için istediğiniz, amacınız ve beklentileriniz hakkında görüşleriniz alınır.

Yüz Germe İşlemleri

Yüz germe operasyonu hastane şartlarında yapılmaktadır. Değişik anestezi tipleriyle yapılması mümkündür (lokal anestezi ile beraber sedasyon veya genel anestezi)

Günümüzde bu işlem en fazla 2-3 saat içinde yapılabilir, hasta rutin işlemler sonrasında 1 gün sonra taburcu edilir. Bu işlem sırasında kulakların ön ve arka kenarlarındaki doğal kıvrımlara bir kesi ile deri dikkatli bir şekilde kaldırılır ve yüzün destek yapısı gerginleştirilir. Daha sonra deri dikkatli bir şekilde yeniden konumlandırılır. Genellikle ameliyatta boyun ve çene altından yağ da alınır ve gerilir.

Genellikle yüz germe ameliyatlarında bandaj 3-4 gün sonra çıkartılır. Hastalarda 4-6 gün boyunca şişlikler olabilir. Bu işlem diğer yüz gençleştirme işlemlerinin yanı sıra lazer ile cilt yenileme ile de kombine edilebilir.

DESTEKLEYİCİ TEDAVİLER

    Kimyasal peeling, lazerle cilt soyma ve mikrodermabrazyon

    Botoks ve lazer

    Lipotransfer ve implant yerleştirilmesi

    Göz kapağı kaldırma ve alın düzleştirme

    Rinoplasti (Burun Estetiği)

 

 

   
 
 
Mesajınız


  İLETİŞİM FORMU
  Adınız
 
  E-Mail
 
  Telefon
 
  Güvenli Kod