Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
ESTETİK UYGULAMALARI
BOTOKSLA KIRIŞIKLIK TEDAVİSİ

Botoks yüzde kırışıklığı yaratan kasları tedavi etmek için kullanılan bir maddedir. Sağlıklı bir yaşam tarzı zamanın akışını yavaşlatabilir, ama bu yetmez. Daha genç ve güzel hissetmek, ayrıca yılların yüzünüze yerleştirdiği o yorgun ifadeden kurtulmak için botoks harika bir çözüm olabilir.

Cildin genç ve diri görünüme sahip olabilmesi için en etkili ve aynı zamanda minimal invaziv tedavi yöntemi olan botoks hızlı bir şekilde kırışıklık ve çizgileri yok eder ve bitkin görünümü ortadan kaldırarak yüze daha sağlıklı ve genç bir ifade kazandırır.


Botoks tedavileri birkaç dakikalık bir uygulama ile kırışıklıklara yol açan kasları 4 aya kadar paralize eder.  Yüz ve boyundaki kasları rahatlatarak kırışıklıkları azaltmak, alın çizgilerinin derinleşmesine engel olmak, ayrıca istemsiz kaş çatma sonucu oluşan kaş aralarındaki uzunlamasına çizgileri ve göz çevrelerindeki kaz ayaklarını yok etmek için harika bir silahtır.  Böylece botoks zamanı geri çevirerek konforlu bir şekilde genç bir görünmenizi sağlar.
 

Botoks özellikle kaş ve göz çevresini kontrol eden kaslara enjekte edilir; minik iğnelerle yüz kaslarına uygulanan kolay bir işlemdir. Acı hissedilmez, uygulamadan önce anestetik bir krem sürülür. Uygulama 10-15 dakika içinde biter ve sonrasında herhangi bir ödem oluşmaz.  Botoks etkisini 4 ila 7 gün arasında tam olarak gösterir. Rahatlamış, stresten uzak ve genç görünmeye başlarsınız.

Etkisini 3 ila 4 ay arasında yitirir ve tedavinin tekrarı gerekir. Uzun süreli kullanımda, kaslar daha da etkisizleştiğinden botoksun etkisi 6 aya kadar uzar.

Cilt Neden Kırışır?

Yüzümüzdeki mimik ve hareketlerini yapmamızı sağlayan kaslar üzerlerindeki cilde bağlıdırlar. Cilt dermal kollajen tabakası içerir. Yaşlandıkça ve çevresel faktörlerin de etkisiyle bu kollajen azalır ve deri elastikiyet özelliğini kaybeder; böylece kırışıklıklar, sarkmalar meydana gelir. Botoks yüzdeki kaslara etki ederek kırışıklıkları azaltır ve onların daha fazla derinleşmelerini önler.

Dolgu-Botoks Kombinasyonu

Dinamik, yani sadece mimik hareketleri sırasında ortaya çıkan kırışıklıklarda, erken dönem Botoks uygulaması iyi sonuçlar verirken, kırışıklıkların zamanla derinleşerek mimik hareketleri yapılmazken de fark edilmesi söz konusu olduğunda, Botoksa ilave olarak dolgu enjeksiyonu yapılması da gerekebilir.

Yüz İçin Botoks

En çok tedaviye ihtiyaç duyulan bölgeler, kaşların arasındaki dikey çizgiler, alındaki yatay kırışıklıklar, burun veya tavşan çizgileri, gözlerin yanındaki kaz ayağı çizgileri, bıyık bölgesi ile yanak arasındaki oluk şeklindeki çizgi, dudak üstü çizgileri ve çenedeki buruşuk alandır. Bu işleme tam düzeltme işlemi de denir.

Göz Çevresi Kırışıklıkları

Yıllar geçtikçe daha az çalışan hücreler ve dış etkenlerin yarattığı olumsuz etkiler kendini ilk olarak göz çevresinde göstermeye başlar. Botoks dışında hiçbir yöntem, kırışıklıkların görünümünü azaltmada bu kadar etkili olmamıştır. Genç ya da yaşlı fark etmez, botoks enjeksiyonu kaygılı ya da yorgun görünümü silmede etkili bir yöntemdir ve birkaç dakikada tamamlanır.

Göz çevresindeki sorunlara sadece ilerleyen yaşımız ve mimiklerimiz neden olmaz. Uykusuzluk, aşırı kafein tüketimi, bilgisayar, tablet ekranları ve televizyon karşısında geçen uzun saatler, dengesiz beslenmek ya da yeteri kadar uyuyamamak da göz çevremizi yorgun, yıpranmış ve yaşlı gösterir.

Göz çevresinin aşırı hassas oluşu daha çabuk yıpranmasına yol açtığı için en sık görülen sorunlar da göz çevresi kırışıklıklarıdır. Göz çevresi kırışıklarında botoks, estetik uygulamaların en popüleridir.
   
 
 
Mesajınız


  İLETİŞİM FORMU
  Adınız
 
  E-Mail
 
  Telefon
 
  Güvenli Kod