Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
ESTETİK UYGULAMALARI
LIPOSUCTION VÜCUT ŞEKİLLERDİRME

LIPOSUCTION NEDİR ?
Bel, basen, kalça, sırt, karın, bacak, kol, diz içi gibi aşırı yağlanmanın olabileceği hemen her bölgeye uygulanabilen ve negatif basınçlı kanüller yardımıyla fazla yağın tahliye edilmesini sağlayan işlemdir.
Liposuction, temel olarak bir zayıflama veya selülit tedavisi değildir. Vücudunuzun şeklini düzeltmek için tasarlanmış bir işlemdir.
Düzenli spor yapıyor olsanız bile vücudunuzdaki lokalize yağ birikimleri hatlarınızın orantısını bozabilir. Bu fazlalıklar çoğu kez diyet ve egzersize dirençlidirler ve ne kadar dikkatli beslenseniz de, ne kadar kardiyo yapsanız da kurtulamayabilirsiniz.
Arka kollar, göğüs, sırt, göbek, simit bölgeleri, yanaklar, çene altı, ayak bilekleri, uyluk, çene, boyun, kalça ve diz bölgeleri, bu operasyonla rahatlıkla tedavi edilebilecek bölgelerdir. Liposuction diğer işlemler ile birlikte kullanılabilir. Örneğin, bir yüz germe işlemi sırasında boyun bölgesindeki yağı azaltmak için ya da bir karın germe sırasında kasık bölgesini düzleştirmek için kullanılabilir. Selülit ve lokal yağlanmanın görüldüğü her bölgede uygulanma şansı vardır.
 
LIPOSUCTION İŞLEMİ KİMLER İÇİN UYGUNDUR ?
Liposuction yaptırabilmek için;
-Ortalama, ya da ortalamanın biraz üzerinde ağırlığa sahip olmak,
-Sağlam, sıkı, esnek bir cilde sahip olmak,
-Sağlıklı olmak,
-Vücudun sadece belli bölgelerindeki fazlalıklardan kurtulamıyor olmak gerekir.
Liposuction yaptırmayı düşünürken, yaş hususu çok düşünülmez. Ancak yaşı ilerlemiş hastaların ciltleri genellikle daha az elastiktir ve yağ çıkarıldığı zaman deri gevşek kalabilir ve sarkabilir ki bu durumda germe işlemi de gerekebilir. Gergin ve elastik ciltleri olan hastalar için sadece liposuction uygundur. 
Liposuction ile yağ aldırırken gerçekleştirilen işlemin derecesine bağlı olarak anestezi türü değişebilir. Bazı durumlarda yalnızca lokal anestezi yapılır. Daha kapsamlı liposuction işlemleri için genel anestezi uygulanır.
 
LIPOSUCTION NASIL YAPILIR ? 
Genelde göbek veya bel gibi gizlemesi kolay olan bölgelere küçük bir kesi açılarak yapılır. Anestezik ve epinefrin içeren özel bir sıvı kokteyli, kanama ve ağrıyı en aza indirgemek için yağ dokusu içine enjekte edilir. Bunun ardından, kanül adı verilen bir emme cihazı yağları almak ve gevşetmek için yağ dokusu içerisinde ileri geri hareket ettirilir. İşlemin süresi alınacak yağ miktarına bağlı olarak değişiklik gösterir.
 
LIPOSUCTION OLDUKTAN NE KADAR ZAMAN SONRA NORMALE DÖNERİM?
Büro tipi işlerde çalışan çoğu hasta 2-5 gün içerisinde işine geri dönebilir. Hastalar geçirdiği liposuction ameliyatının derecesine ve kişisel ağrı eşiğine bağlı olarak farklı derecelerde acı hissederler. 
Ameliyat sonrasında iyileşme sürecinin doğal bir parçası olan şişlik olacaktır. Bu şişlikler operasyondan sonraki bir hafta boyunca bir dizi faktöre bağlı olarak değişecektir. Genellikle 8-10 hafta içerisinde şişlikler tamamen iner. Bu süre içerisinde korse kullanımı önerilir.
 
 
    
 
 
Mesajınız


  İLETİŞİM FORMU
  Adınız
 
  E-Mail
 
  Telefon
 
  Güvenli Kod