Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Karın Germe Ameliyatı

Kilo kaybı nedeniyle karın derisinde sarkma çatlama ve gevşeme oluşabilir. Birden fazla doğum yapılması, genetik faktörler, aşırı kilo alıp verme gibi sorunlar neticesinde karın bölgesi derisinde ve kaslarında deformasyon oluşabilir. 

Estetik karın germe ameliyatı (Abdominoplasti) bir kozmetik cerrahi işlemidir. Daha sıkı ve gergin bir karna sahip olmak için karın duvarındaki yağ dokusu ve ciltteki fazlalıklar alınır, gerekirse kaslara germe dikişleri atılır. Böylece daha düz bir karın görünümü elde edilir. 

Abdominoplasti, bir kilo verme operasyonu değildir, vücut hatlarını düzeltme işlemidir. Karın germe operasyonu hastane koşullarında, genel anestezi altında gerçekleştirilir ve operasyonun genişliğine bağlı olarak 2-3 saat kadar sürer. 

Bir kalçadan diğer kalçaya kadar uzanan ve iç çamaşırı altında gizlenebilen, göbeğin 8-10 cm. altında kalan bir kesi hattında çalışılır. 

Göbek çevresine göbek deliği transferi için ikinci bir kesi yapılır. Ancak bazı vakalarda göbek yerini değiştirmek gerekmeyebilir. Ameliyat sonrası hastaya korse giydirilir. Eğer sigara kullanıyorsanız, operasyondan 4 hafta önce bırakmanız ve ameliyattan 2 hafta sonrasına kadar da içmemeniz daha olumlu sonuç almanızı sağlar.

Ameliyat Sonrasında

Ameliyat sonrasında şişme ve kanamayı azaltması için karnınızın çevresinde baskılı sargı olacaktır. Cildin altına yerleştirilmiş drenler 1 ila 3 gün içerisinde çıkarılır. Bu drenler içeride toplanan sıvıların dışarı atılmasını sağlayarak iyileşmeyi hızlandırır. Hastanede kalma süresi 1-3 gün arasında değişir. Hasta, günlük hayatına 2-4 hafta sonra dönebilir. İlk 3-6 ay süresince yara izleri pembe-mor arası bir renkte ve sert kıvamda iken, 9 ay ile bir yıllık süre zarfında düzleşerek soluklaşacaktır. 

 

   
 
 
Mesajınız


  İLETİŞİM FORMU
  Adınız
 
  E-Mail
 
  Telefon
 
  Güvenli Kod